• Filli Boya MetalMaXX Flat 0,75 Lt
Filli Boya MetalMaXX Flat 0,75 Lt
Ürün Kodu : MetalMaXXFlat0,75
Marka :  Filli Boya
Mağazımıza gelmeden önce lütfen stok bilgisi için telefon ile iletişime geçiniz
-
+


" ŞUBELERİMİZ "

EYÜP: KARADOLAP MH. 1.ÖZTÜRK SK. NO :1


(***) KÜÇÜKKÖY : FEVZİÇAKMAK MH. İSTANBUL CADDESİ NO:42/C (***)

BEŞYÜZEVLER : BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MH. İNÖNÜ CADDESİ NO:38
STOKLAR SINIRLIDIR !

HARİTADAKİ KONUM DOĞRUDUR

Fevziçakmak mah. istanbul caddesi no:42/c Küçükköy

FİYATLARIMIZ DÜKKANLARIMIZDA VE SADECE NAKİT ÖDEMELERDE GEÇERLİDİR,ÇEŞİTLİ KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANI VARDIR ANCAK NAKİT FİYATLARLA FARKLILIK GÖSTERECEKTİR..

İLANLARDA BELİRTİLEN FİYATLAR NAKİT ÖDEMEYE GÖRE HAZIRLANMIŞTIR

KARGO GÖNDERMİYORUZ LÜTFEN ISRAR ETMEYİNİZ, SADECE YERİNDE SATIŞ UYGULAMAMIZ VARDIR.

FİLLİ BOYA RENXMATİK İLE KİŞİYE ÖZEL RENKLER YAPILIR

MARSHALL 1001 RENK MAKİNESİNDE KİŞİYE ÖZEL RENKLER YAPILIR


Caparol MetalMaXX®FLAT

Metal yüzeyler üzerine uygulanabilen, korozyona karşı dirençli, aromatik solvent ve kurşun içermeyen; uygulamada ve sonrasında rahatsız edici kokularından arındırılmış, alkid reçine esaslı, parlak dokuda düz metal kaplama son kat boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ
Caparol MetalMaXX® Flat, hava kurumalı, korozyona karşı dirençli dekoratif kaplamadır. Aktif pas önleyici hammaddeler ile paslanmayı maksimum koruma altına alır. Kaba pası alınmış yüzeylerde direkt pas üstüne uygulanabilir. Demir yüzeylerde astar gerektirmeden uygulanır. Uygulandığı zemine yüksek yapışma ve örtme gücü sayesinde hızlı ve kolay uygulanır. Dış hava şartlarına karşı maksimum dayanım sağlar. Ürün, hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Tek bir ürün antipas, astar ve son kat olarak kullanılabilir.

UYGULANACAK YÜZEYLER
İç ve dış mekânlarda demir olan ve demir olmayan metal aksamlarda, makine ve aksamlarında, metal aksamlı bahçe mobilyaları, kapılar, parmaklıklar, pencere demiri ve stabil ahşap parçalarında koruma ve dekoratif amaçlı olarak güvenle kullanılır.

UYGULAMA
Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler her türlü kir, pas, toz, yağ, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Eski boyalı yüzeyler üzerine, boya uygulamasına geçilmeden önce, yüzeylerin tamamına zımpara yapılması unutulmamalıdır. Uygulamaya başlamadan önce ambalajı iyice karıştırınız. Ambalaj kapağı açılmadan yapılan çalkalama yeterli değildir.
Yeni boyanacak demir-çelik-sac yüzeyler: Öncelikle yüzeydeki kaynak çapakları alınmalı ve iyice zımparalanmalıdır. Yüzey üzerindeki yağ, pas, toz ve her türlü kirlilik yüzey üzerinden Filli Boya Sentetik Tiner D’ye batırılmış üstüpü ile iyice silinip alınmalıdır. Zımpara ve temizlik işleminden sonra demir-çelik-sac yüzeylere Caparol MetalMaXX® Flat bir kat, gerekli görüldüğünde iki kat olarak uygulama yapılmalıdır.
Eski boyalı ve pas belirtileri gösteren metal yüzeyler: Yüzey ince zımpara ile oksidasyon tabakasından arındırılmalıdır. Gevşek, zayıf, kendini taşıyamayan tabaka halinde olabilecek pastan uygun yöntem kullanılarak yüzey temizlenmelidir. Pas, toz ve her türlü kirlilik yüzey üzerinden Filli Boya Sentetik Tiner D’ye batırılmış üstüpü ile iyice silinip alınmalıdır. Temizlik işleminden sonra Caparol MetalMaXX® Flat bir kat, gerekli görüldüğünde iki kat olarak uygulama yapılmalıdır. Galvanizli sac, alüminyum, bakır, çinko gibi boyanın tutunması zor olan metal yüzeyler üzerine (gerekli temizlik ve zımparalama işlemleri yapıldıktan sonra) Caparol Astarix uygulaması yapıldıktan sonra Caparol MetalMaXX® Flat bir kat, gerekli görüldüğünde iki kat olarak uygulama yapılmalıdır. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.

UYARI-1
Geniş alan uygulamaları yapılırken, metalik dokulu renklerde son kat tarama işlemi tek yöne doğru yapılmalıdır. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Rulo ve fırça ile bir kat, gerekli görüldüğünde iki kat uygulama yapılmalı, katlar arasında 4-5 saat beklenmelidir. Kullanılan gereçler, uygulamadan hemen sonra Caparol Sentetik Tiner D ile temizlenmelidir.

PARLAMA NOKTASI
62°C

İNCELTME
Caparol MetalMaXX® Flat, fırça uygulamaları için inceltilmeden kullanılır. Rulo uygulamaları için hava ve yüzey durumuna göre gerekirse maksimum %5 oranında Filli Boya Sentetik Tiner D ile inceltilebilir. Fırça ve rulo ile yüzeyin durumuna ve rengine göre bir veya iki kat halinde uygulayınız. Havasız (airless) püskürtmede, Filli Boya Sentetik Tiner D ile %10 oranında inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir. Farklı marka tinerlerle yapılacak inceltmelerde yüzeyde kabarma, büzüşme, çatlama ve kuruma problemleri oluşabileceği unutulmamalıdır.

KURUMA SÜRESİ (20°C, %65 HR’de)
Dokunma kuruması: 30-60 dakika Katlar arası bekleme süresi: 4-5 saat Sert kuruması: 24 saat (tam sertlik kuruması 7 gündür. Daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).

SARFİYAT
Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 8-12 m2 alan boyanabilir. Uygulama yüzeyinin durumuna, uygulanacak kat sayısına ve uygulama şekline bağlı olarak renk ve sarfiyat değişikliği olabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

Havasız (Airless) Püskürtmede
Basınç: 120-140 bar
Meme Açısı: 50°
Meme Ölçüsü (inch): 0.013”
İnceltme: %10

DEPOLAMA
Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak saklanabilir. Ambalajın içinde bakiye kaldığı zaman kalan boyayı en güvenli şekilde saklamak için, boyanın üstü tamamen kaplanana kadar kullanılan tinerden ilave edilmeli ve ambalajın kapağı sıkıca kapatılıp, 1-2 kez 180° çevirip düzeltilmelidir.

AMBALAJ
2.5 Litre, 0.75 Litre

 

Kargoya Veriliş
:
Mağazımıza gelmeden önce lütfen stok bilgisi için telefon ile iletişime geçiniz
Kargo Firması
:
Mağazadan Teslim
Gönderilecek Bölge
:
İstanbul
Teslimat Detayları
:
Mağazımıza gelmeden önce lütfen stok bilgisi için telefonla iletişime geçiniz
İade/İptal Detayları
:
Ürün ambalajı bozulmamışsa,Hasar görmemişse ve kişiye özel renk,hizmet,sipariş,tedarik yapılmamışsa en geç 1 hafta içinde getirilmesi gerekir
BENZER ÜRÜNLER
Kampanya Ve İndirimlerden Haberdar Olun!
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?