Boya Badana İçin Hangi Renkler Tercih Edilmeli ?

Boya evimizi ve eşyalarımızı etkileyen en önemli etkendir.Evimizin içindeki atmosfere farklı hava katar onun içinde insanlar yaşam alanlarını boyatırken boya badana renklerine çok önem verirler. Renkler bizim karakterimizi belirlediği gibi iç huzurumuzu ve davranışlarımız yönünden de oldukça etkilidir. Özellikle bazı renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri ispatlanmış gerçekler arasında sayılmaktadır.

BOYABADANA

Evimize Hangi Boya Badana Rengini Tercih Etmeliyiz?

Boya seçimi yaparken önümüzde çok seçenek olduğu için zorlanabiliriz, yaşam alanımızda değişiklik olacağı için dikkatli,güzel ve içimize sinen seçimler yapmalıyız. Her odanın konumu ve yapısını düşünerek ona uygun boya badana rengi seçmekte fayda var. İç ferahlık ve rahatlık açısından günün çoğunu geçirdiğimiz oturma odası ve salonda açık renkler kullanmak hem odanızın dekorasyonu hemde sizin açınızdan daha güzel olabilir. Mutfak olarak bakacak olursak özellikle kadınların en mutlu olduğu yerlerden biridir, yemek yaparken mutluluğu da içine kattığında daha güzel olduğuna sizde inanıyorsanız renk seçiminde canlı renkler kullanmanız sizi daha mutlu ve heyecanlı hissettirecektir. Bunların yanı sıra çocuk odası ve yatak odalarında da açık renkler kullanmak sizi sakinliğe ve huzura yakın hissettirecektir. Boya badana rengi seçiminde aslında kir tutmaması da önemlidir temizliğin nasıl yapalacağı da göz önünde bulundurularak renk seçimi yapılmalıdır. Renk seçiminde sizin üzerinizde olan etkisi de çok önemlidir onun için son zamanlarda kullanılan renkler daha çok bej tonları, vanilya tonları, açık sarı, krem, bebek mavisi gibi tonlar kullanılmaktadır bunların insanlar üzerinde sakinlik ve huzur verdiği söylenmektedir. Tabi bu renklerin yanı sıra kullanılan boyanın sağlıklı olup olmadığını da araştırmak önemlidir. Bir de farklı tarzlar oluşturmakta önemlidir aynı rengi bütün odalarda kullanmak insanları bir zamandan sonra sıkabilir bunu göz önünde bulundurarak seçimler yapmak önemlidir.


Her evin rengi kendine has bir şekilde dizayn edilmelidir. Renklerin iyi olması evi de bambaşka bir hale getirecektir. Bu sebeple Boyalistan olarak en büyük tavsiyemiz bu evlerin harika bir şekilde dizayn edilmesi yönünde olacaktır. Bu noktada boya badana renkleri seçimi ev sahibi ile işin uzmanı olan iç mimarlar eşliğinde yapılarak süreç çok daha başarılı bir şekilde yönetilmelidir.

Sizin de üzerinde güzel etki yaratan sakinlik, huzur ve mutluluk veren seçimler yapabilmeniz hem siz hem de yaşam alanınızın güzelliği için önemlidir. Boya badana rengini seçerken bunları göz önüne alarak seçim yaparsanız yuvanızın daha güzel bir yere dönüşmesi dileğiyle.

 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kampanya Ve İndirimlerden Haberdar Olun!
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?